Úvod k internetovému konceptu knihy

(v papírové knize bude jiný úvod)

Po absolvování několika kurzů Hlubinné abreaktivní psychoterapie jsem začal hýčkat myšlenku na ambiciózní projekt knihy o regresní terapii. Prvním motivem byl můj úžas nad efektivitou této terapeutické technologie a nad její dostupností doslova pro každého. Druhým motivem bylo okouzlení nad spoustou příběhů, které při terapii vznikají jako vedlejší produkt a často bývají velice literárně atraktivní.

Po slušném úspěchu mé předchozí knihy Modrá Alfa mi trochu stoupla spisovatelská kuráž a tak jsem zkusil oslovit Andreje Dragomireckého, učitele a protagonistu Hlubinné abreaktivní psychoterapie, a získat jej ke spolupráci na chystané knize. Andrej se od samého začátku k projektu postavil vstřícně, takže nakonec jsem to byl já, kdo se několik let necítil zralý s knihou vůbec začít.

Po několika letech čekání se tedy odhodlávám k započetí prací na knize, pracovně pojmenované Hojení duše pro každého. Zvolil jsem si poněkud netradiční postup – vystavit koncept knihy na Internetu. Jedním z důvodů je má snaha motivovat ostatní auditory k poskytování příspěvků, neboť došlé příspěvky mohu takto uveřejňovat s minimálním zpožděním. Chystám se totiž kolegy auditory požádat o spolupráci – o poskytnutí jejich příběhů z auditů do Almanachu příběhů.

Takže, milí kolegové auditoři, absolventi kurzů Hlubinné abreaktivní psychoterapie, zkuste si prosím připravit pár výrazných příběhů či kasuistik, které by mohly oslovit nejširší veřejnost. Konkrétní metodické pokyny ještě s Andrejem upřesníme. Pak vás poprosím, abyste tyto příběhy zapsali na počítači do textového souboru, pokud možno s plnou češtinou, tj. s čárkami a háčky, a posílali mi je e-mailem či na disketě. Autoři textů, uveřejněných v hotové knize, budou odměněni autorským výtiskem knihy.

Druhým důvodem k vystavení konceptu knihy na Internetu je má snaha zvládnout technologii kaskádových stylů, která mimo jiné umožňuje nejsnazší možné převádění textů do Internetového tvaru a zpět. Koho to zajímá, ať se podívá na webmasterovské podrobnosti.

V druhé a třetí části knihy bych chtěl udělat popularizující výklad knih Informační teorie psychiky a Cesta do vlastní minulosti Andreje Dragomireckého. Mým nejbližším úkolem je tedy dopracovat technologii udržování internetového konceptu knihy a přesvědčit Andreje Dragomireckého, že popularizovat jeho knihy není blbý nápad.

Jan Havelka, březen 1999

Práci na této knize jsem odložil na neurčito. Jako bych k ní stále nedostal mandát.

( březen 2001)

© 1999 Spirituální stránky Jana Havelky, aktualizováno 03.03.2001