Mystika Boha

Je dokonalým Umělcem s neomezenými nástroji Své virtuální Mysli a neuvěřitelnými schopnostmi náhledů na Realitu…

Cítím se jako strom, z něhož silou větru opadává zežloutlé listí, tak jako ze mě opadávají nepotřebné iluze. Zároveň cítím jakousi vnitřní obnaženost a silněji prociťuji sílící podzimní vítr, jež přináší nepoznané kvality a zvláštně jemný chlad.

Stvoření je věčně vřící kotel. Bůh žije a pracuje jako dokonalý, vizuálně pocitový, ničím neomezený počítač, který si dovede vytvořit cokoliv. Svou Realitu vidí a vnímá jako stále rostoucí a měnící se fraktály složené z archetypů, ale může vše tvořit nesčetně způsoby JINAK. Stále hledá a snaží se o nové vyjádření, prožití a pochopení Sebe – celého Stvoření. Je dokonalým Umělcem s neomezenými nástroji Své virtuální Mysli a neuvěřitelnými schopnostmi náhledů na Realitu. Stále se nově objevuje a prožívá. Proplouvá otevřenou a všudypřítomnou Nekonečností, Dokonalostí a Všeobsažností.

Bůh je jako vznešený orel letící nad stále novou a něčím překvapující krajinou, jen my se stále chceme zabalovat do starých iluzí, zvyků a omezeného vnímáni. Nejvíc mě destabilizuje ten šok z ohromivosti, úchvatnosti a naprosté Jinakosti. Sama o sobě mi nevadí, ale ego má představu, že už nebude, že zmizí a že se to už vlastně děje. Vše však jde a bude pokračovat pozvolna, lehce, jak uneseme. Do plné Reality vnímání Boha nás hned tak nehodí. Pocity se budou pozvolna rozšiřovat a sílit, zvýší se i vliv na „běžný“ život. Ten se zkvalitní božskou radostí a lehkostí, jen budeme vnímat svět jinak než druzí.

Cítím se jako kosmonaut mezi hvězdami v chladném a bezbřehém Hyperprostoru. 
 

Miloš Brummer
listopad 2000
  Zpět na obsah

© 2000 Spirituální stránky na http://www.havelka.info, aktualizováno 03.11.2000