Channeling 

Channeling je pojem odvozený od slova „channel“ ve smyslu „informační kanál“. Označuje duchovní disciplínu pokoušející se o navazování mimosmyslového kontaktu s bytostmi, se kterými se jiným způsobem kontakt navázat nedá. Klasický channeling se zaměřuje zejména k bytostem na vyšších úrovních, tedy k našim „nadřízeným“. My se pokoušíme navazovat kontakt i s kdekým dalším, do nedávna  zejména s naším nenarozeným potomkem, což nám po jeho narození poněkud přestalo fungovat (proto jsem příslušné mimínčí texty přesunul do nového oddílu, nazvaného Bobeš).

Sám nemám v channelingu žádný systematický výcvik, trochu jsem se jej naučil sám, protože jsem to hodně potřeboval. Pokouším se používat channeling také jako doplněk k abreaktivní psychoterapii. Není nad to, když se můžeme zeptat „přímých nadřízených“ klienta na doporučení pro další terapii.

Základní dovednosti v používání obrazotvornosti, potřebné pro channeling, se lze nejlépe naučit na Modré Alfě. Hlavním zdrojem velmi kvalitních inspirací je mi kontakt s Romanem Palkou a jeho channelingovou skupinou. Nenechejte si ujít Palkovy skvělé ulítlé texty!

Fundamentální dílo českého channelingu z pera Romana Palky se momentálně nachází na http://www.omcentrum.cz/chann/central1.htm.

 
Znáte tento channelingový vtip?

Jednoho dne se v chlapíkovi ozve vnitřní hlas:
„Vyber si všechny peníze z konta!“
On to tedy udělá a pak zase ten tajemný vnitřní hlas:
„Běž do kasina...“
Chlapík jde do kasina, tam už zábava v plném proudu.
Tajemný vnitřní hlas říká:
„Vsaď všechny peníze na třináctku...“
On to udělá – a padne dvanáctka.
Tajemný hlas: „Kurva, zase vedle...“

 

 Zpět na obsah 

© 2000 Spirituální stránky na http://www.havelka.info, aktualizováno 18.07.2000